Yaşam

Yaşar Kemal Kültür Merkezi Sanat Atölyelerine Büyük İlgi

7 katlı yapısı ve konumuyla Çankaya’nın en büyük sanat merkezlerinden biri olan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki atölye ve kurslarda yeni eğitim dönemi devam ediyor. Cam atölyesinden çiniye, danstan resme 16 farklı branşta verilen ücretsiz eğitimlere Çankayalılar yoğun ilgi gösteriyor.

Başkent Ankara’nın önemli sanat ve eğitim adreslerinden Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yeni kurs dönemi büyük ilgiyle devam ediyor. Cam atölyesinden çiniye, danstan resim sanatına kadar 16 branşta daha verilen ücretsiz eğitimlere Çankayalılar yoğun ilgi gösteriyor.

Ankaralılara farklı bir sanat platformu olarak hizmet veren ve usta yazar Yaşar Kemal’in adını taşıyan Merkez, yeni dönemde açtığı cam ve fotoğraf atölyeleriyle dikkat çekiyor. Merkezde cam, çini, çağdaş dans, hat ve fotoğraf kursları, Çankayalılara farklı branşlarda kurslar veriyor.

ÇOCUKLAR İÇİN SANAT

Yeni dönemde çocuklara yönelik atölyelerin yanı sıra sanat, yaratıcı drama ve çocuk yogası atölyeleri de bulunuyor. Yıl boyunca devam edecek atölyelerde çocuğun fiziksel ve zihinsel farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar planlanıyor. 7 katlı olan binada çok amaçlı salon ve 10 farklı bölüm bulunmaktadır. Küçük Çankayalılar için de çalışmaların yer aldığı merkezde drama ve çocuk resim atölyeleri de bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sarkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu