Haber

Meteorolojiden 13 şehre sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) son yaptığı hava tahminlerine göre Türkiye geneli parçalı ve çok bulutlu olacak. Bölgelere göre yapılan tahminlere göre, Marmara’nın güneyi ve batısı, Güney ve Orta Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul ve Kocaeli çevresindeki yerleşim yerleri. Aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı çevresi, Ankara’nın kuzey ve doğusu, Kırıkkale, Çorum, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Kars, Ardahan, Iğdır, Hakkari ve Şırnak’ta yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SARI KOD UYARISI

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı çevresi, Ankara’nın kuzey ve doğusu, Kırıkkale, Çorum, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Kars, Ardahan, Iğdır’da yağışların kuvvetli olması beklendiği için MGM’de ani seller de görülüyor. , Bitlis, Hakkari ve Şırnak. Sel, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksama gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini anlattı.

Sarı kodla uyarılan iller ise Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Hakkari, Kastamonu, Mardin, Siirt, Urfa, Kırıkkale, Batman ve Şırnak oldu. (HABER MERKEZİ)

korgunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu