Teknoloji

Geleneksel Maya kıyafetleri giyen minik yaratıklar: Aluxs gerçek olabilir mi?

Meksika Devlet Lideri Andrés Manuel López Obrador(AMLO olarak anılacaktır), “ lüks O olduğuna inandığı bir şeyin fotoğrafını paylaştı. Bu efsanevi yaratıkların genellikle halk efsanelerinde görünmez olduklarına inanılır, ancak orta sıradaki fiziksel forma girerler ve bunu yaptıklarında da geleneksel Maya kıyafetleri giyen küçük yaratıklarolarak tarif edilir.

Başkan, Twitter’da: Maya Treni çalışmalarını denetlerken çekilmiş iki fotoğrafımızı paylaşıyorum.diye yazdı ve şöyle devam etti: “ Biri üç gün önce bir mühendis tarafından çekildi, görünüşe göre bir alux, diğeri ise Diego Prieto’nun Ek Balam’daki İspanyol öncesi harika bir heykeli. Her şey çok mistik.

Genellikle elflerle karşılaştırılan Alux’ların, küçük bir ev inşa ederseniz sizi yedi yıl boyunca güvende tutacak olan Maya köylerinin koruyucuları olduğu söylenir. Bu süre dolduktan sonra gardiyanlar serbest bırakılacak ve şakalar yaparak küçük evlerin girişlerini süre dolmak üzereyken kapatacak ve dışarı çıkmalarını engelleyeceklerdi.

Fotoğraf, AMLO’nun tahmin ettiğinden daha fazla şüpheyle karşılandı. Öncelikle insan sözü konusu geçen hafta değil, Şubat 2021’de çekildive Meksika’nın farklı bir bölgesine atfedildiğine dikkat çekti.

2021’de efsanevi bir yaratığın fotoğrafını çekmek havalı görünse de elbette şüpheci olmak için başka pek çok neden var. Bunlardan en değerlisi, bu efsanevi yaratıkların neye benzediği ile bir maymunun karanlıkta nasıl görünebileceği arasındaki büyük benzerliktir.

Efsanevi elfler gerçektirki bu, ” argümanından daha olası bir açıklamadır. Yeni Dünya maymunlarıGüney Amerika’ya özgüdür ve güney Meksika kadar kuzeyde görünebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu