Ekonomi

BTSO, yeni lojistik depolama alanları için talep toplayacak

BURSA (İGFA) –BTSO, genişletilmiş sektörel analiz toplantıları ile firmaları bir araya getirerek departmanların nabzını tutmaya devam ediyor.

Lojistik branşında faaliyet gösteren firmaların yer aldığı 44. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, BTSO Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Keleş, BTSO meclis ve komite üyelerinin katıldığı toplantıya 200’den fazla departman temsilcisi katıldı.

Toplantıda konuşan Muhsin Koçaslan, Türkiye’nin 11 ilinde büyük yıkıma ve can kaybına neden olan felaket nedeniyle derin üzüntü içinde olduklarını söyledi.

Koçaslan, “Kaybın acısı yüreğimizi dağlıyor. Ancak bir an önce yaralarımızı sarmalı, bölgemizi ve ülkemizi yeniden ayağa kaldırmalıyız. Bursa Valiliği ile uyum içinde kurduğumuz deprem yardım toplama merkezi ile üyelerimizden gelen yardımları lojistik şubemizin güçlü takviyesi ile depremden etkilenen tüm bölgelere ulaştırdık. Bu güçlü süreçte sektörümüzün değerine bir kez daha şahit olduk. Ülkemizin farklı bölgelerinden ve dünyanın dört bir yanından gelen yardım malzemelerinin bölgeye ulaştırılmasında lojistik şubemiz hayati bir rol oynadı. Desteğini esirgemeyen segmentimizin ücretli temsilcilerine teşekkür ederim. Birlik ve beraberlikle bölgeyi tekrar ayağa kaldıracağımıza inanıyorum” dedi.

“YENİ DEPOLAMA ALANLARI OLUŞTURULACAK”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Koçaslan, lojistik sektörünün sorunlarının analizi konusunda değerli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

BTSO Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Keleş, deprem felaketi nedeniyle büyük acılar çektiklerini belirterek, “Yardımların kontrolü ve tasnifi yapıldıktan sonra, bölgelerden gelen talepler doğrultusunda malzemelerin doğru araçlarla etkin bir şekilde ulaştırılması için çok çalıştık. AFAD koordinasyonunda.Afet lojistiği açısından çok önemli bir konu.Biz tecrübe kazandık.Lojistik sektörünün temsilcileri olarak uzun vadede yapılması gerekenler konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

babadagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu